Fenerbahçe’nin Şampiyonluk Kupasını Çalmaya Çalışırken Yakalandı!

Fenerbahçe müzesindeki kupayı çalmaya

çalışırken yakalandı

Fenerbahçe müzesinde muhafaza edilen şampiyonluk kupalarından birini cam kabini başıyla kırdıktan sonra alan Trabzonlu Halit Şahin, uzaklaşmaya çalışırken güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Görgü tanıkları Şahin’in camı kırdığı sırada, “Kaç senedir bu kupayı bekliyoruz” diye bağırdığını söyledi. Trabzon’da yaşadığı öğrenilen Şahin polis tarafından gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay 10.35 sıralarında meydana geldi. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki Fenerium mağazasının bitişiğinde bulunan müzeye gelen Halit Şahin, bir taraftan “Kaç senedir bu kupayı bekliyoruz” diye bağırdı, diğer taraftan da başıyla kupaların muhafaza edildiği kabinin camını kırdı.

Kupayla uzaklaşmaya çalışırken yakalandı

Kupalardan birini alan Şahin, uzaklaşmaya çalışırken güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Polis tarafından gözaltına alınan 38 yaşındaki Şahin’in Trabzon Arsin doğumlu olduğu belirtildi.

Olaydan sonra müzenin girişine ‘tadilat var’ tabelasının konulduğu ve müzenin ziyaretçi girişine kapatıldığı görüldü.

Fenerbahçe de açıklama yaptı

Sarı lacivertli kulüp de olayla ilgili şu bilgiyi verdi: “Sabah saatlerinde bir şahıs ziyarete açık olan müzeye giriyor. Müzede bir tur atıp 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupamızın olduğu bölmeye gidiyor. Camı zorlayıp kırılmasını sağlıyor ve kupayı alırken stat güvenliği tarafından tespit edilerek gerekli adli işlemler için resmi güvenlik birimlerine teslim ediliyor.”

Kaynak:http://www.yenisafak.com/spor/fenerbahce-muzesindeki-kupayi-calmaya-calisirken-yakalandi-2595267


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.