2011 Volkswagen Jetta Teknik Özellikleri,Tanıtım ve Çarpışma Testi Görüntüleri (VİDEO)


YENİ MODELLERİN TESTLERİNE İMZA ATAN SİTEMİZDE BU HAFTADA YENİ VOLKSWAGEN JETTA KARŞINIZDA

ARAÇ GEÇTİĞİMİZ YILIN SON BÖLÜMLERİNDE ÜLKEMİZE 1.2 LİTRE TSI 102 BEYGİR VE 1.6 LİTRE TDI MANUEL TİPTRONİK DSG ŞANZIMAN SEÇENEKLERİ İLE GELMEYE BAŞLADI. BU HAFTAKİ TESTİMİZDE DE 102 BEYGİR VE 1.2 LİTRE HACİMLİ TURBO BENZNİNLİ MODELİ TEST ETTİK.


YENİ JETTA DA KULLANILAN BU 1.2 LİTRELİK TURBO MOTOR ADETA DEVRİM NİTELİĞİNDE VE ALIŞILAGELMİŞİN ÖTESİNDE BEKLENMEDİK BİR PERFORMANS VE KONFOR SAĞLIYUOR. BENZİN TÜĞKETİMİNİ MİMİNUMA İNDİRMEYİ PLANLAYAN ARAÇ 6 İLERİ MANUEL ŞANZIMANA RAĞMEN RAHAT GEÇİŞLER VE HIZLANMA PERFORMANSI İLE GERÇEKTEN BAŞARILI. YERİNE GÖRE 3. VİTESLE BİLE KALKIP 6 .VİTESLE 50-60 KM GİBİ HIZLARA DÜŞÜP SERİ ŞEKİLDE HIZLANABİLDİĞİNİZ JETTA 1.2 LİTRE 105 BEYGİR GÜÇ VE 175 NEWTONLUK BİR TORK DEĞERİ SUNUYOR.


JETTADA İLK GÖZE ÇARPAN DEĞİŞİKLİKLERİN BAŞINDA DIŞ TASARIM ANLAYIŞI GELİYOR. ÖNCEKİ MODELE GÖRE DAHA GENİŞ BİR KASAYA SAHİP OLAN YENİ JETTA ÖN VE YAN AÇILARDAN DAHA KARE VE YUVARLAK DÖNÜŞLERE SAHİPKEN DAHA GÖSTERİŞLİ BİR YAPI KARŞINIZA ÇIKIYOR. ÖN FAR GRUBU DAHA DİKDÖRTGEN FORMLU VE AGRESİF OLURKEN ARKA TARAFTA DA LAMBALAR ŞIK DİZAYN EDİLMİŞ.

ARACIN ŞASESİNDEKİ BÜYÜKLÜK İÇ. ALANDA VE KOLTUKLARDA DA KENDİNİ GÖSTERİYOR. DAHA ÖNCEKİ MODELDE İÇ ALANDA KAPILARDA KULLANILAN KUMAŞ DÖŞEMELER ARTIK YERİNİ PLASTİĞE BIRAKMIŞ, ANCAK ÖN DASHBORADIN OTURAKLI TOK DURUŞU HALA ESKİSİ GİBİ.
YENİ JETTA 4.6 METRE UZUNLUĞA, 1.7 METRE GENİŞLİĞE VE 1.4 METRE YÜKSEKLİĞE SAHİP 55 LİTRE YAKIT DEPOSU OLAN ARAÇ 100 KM DE ŞEHİR İÇİNDE 7.1, ŞEHİR DIŞINDA 4.9 KARMADYSA 5.7 LİTRE TÜKETİM DEĞERLERİ SERGİLİYOR.
.
ARAÇ 1227 KİLO AĞIRLIĞA SAHİPKEN 510 LİTRELİK GENİŞ BİR BAGAJ HACMİDE SUNUYOR. DİREKSİYON DÖNME ÇAPI 11.1 METRE OLAN JETTA 0-100 KM HIZLANMASINI 10.9 SANİYEDE TAMAMLARKEN, 190 KM LİK MAKSİMUM HIZADA RAHATLIKLA ULAŞABİLİYOR. ARACIN VİTES GEÇİŞLERİ SERİ VE İYİ AYARLI DÜZ VİTESTEN ÇOK OTOMATİK KULLANIM İZLENİMİ VEREN BU SİSTEM ARACIN HIZINA VE PERFORMANSINA BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR. SES YALITIMI BAŞARILI OLAN ARAÇTA YAN ÇITALARDA GÖRME AÇISINDAN RAHAT,YENİ JETTALAR KLASİK OLARAK TREND, COMFORT VE HİGHLİNE OLARAK 3 FARKLI PAKET VE DONANIM SEÇENEĞİ ALTINDA SATILIYOR.

YENİ JETTA KONFOR VE PERFORMANS KONUSUNDA İDDALI. AİLELERİN RAHATLIKLA KULLANABİLMESİ YANINDA İŞ DÜNYASININ DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ VE UZUN YO L PERFORMANSI SEBEBİ İLE TERCİH EDEBİLECEĞİ ARAÇTA EN DOLU DONANIM SEVİYESİNDE;
2/3 ORANINDA KATLANIR KOLTUKLAR, BARDAKLIKLAR, AYAK BÖLGESİ AYDINLATMA, KOL DAYAMA VE 12 VOLT GÜÇ SOKETİ, ÇOK FONKSİYONLU DERİ DİREKSİYON KAPI İÇLERİNDE 1 LT ŞİŞE KOYMA YERİ, ÖN KOLTUKLARDA BEL DESTEĞİ VE ARKALARDA CEPLER, DİĞER PAKETLERDE OPSİYONEL, FULL PAKETDE STANDART NAVİGASYONA EK OLARAK RADYO CD MP3 ÇALAR SES SSİTEMİ, 16 İNÇ ÇELİK VEYA ALİMİNYUM JANTLAR, ELEKTRİKLİ ISITMALI VE KATLANABİLİR YAN AYNALAR, KROM ÇERÇEVE VE RADYATÖR IZGARASI ÖN SİS FARI VE FAR YIKAMA ,OTOMATİK KLİMA ELEKTRİKLİ UZAKTAN KUMANDA İLE AÇILABİLEN BAGAJ KAPISI, ELEKTRİKLİ ÖN VE ARKA CAMLAR, CRUSİE KONTROL, SOĞUTMALI KİTLENEBİLİR TORPİDO ,KARARTMAL İÇ DİKİZ AYNASI, PARK SENSÖRÜ, OTOMATİK YANAN KISA FAR ,UZAKTAN KUMANDANLI MERKEZİ KİLİT, YAĞMUR SENSÖRÜ VE YOL BİLGİSAYARININ YANINDA ÖNEMLİ BİR DE GÜVENLİK SİSTEMİ BULUNMAKTA 5 YILDIZLI ARAÇTA ABS, ESP, DİFRANSİYEL KİLİDİ, FREN GÜÇ DAĞILIMI, MOTOR ÇEKİŞ KONTROLÜ, PATİANJ ÖNLEME, HILL HOLDER, GÜNDÜZ FARLARI, IŞIKLI VE SESLİ KEMER İKAZ UYARISI, SÜRÜCÜ YOLCU YAN VE PERDE HAVA YASTIKLARI İLE TAVAN HAVA YASTIĞI BULUNMAKTA. ASFALT VE STABİL YOL KOŞULLARINDA YÜKSEK HIZDA DAHİ VİRAJLARDA İYİ BASAN VE ANİ FRENLERDE ZORLANMAYAN ARAÇ GENİŞLEYEN KASASINA RAĞMEN ANA YAPISINDAN BİR ŞEY KAYBETMEMİŞ.otohaber.orgBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.