Meral Akşener ne kadar oy alır? – Süleyman Özışık

Meral Akşener ne kadar oy alır? – Süleyman Özışık

Normal gebelik süresi 38 hafta ile 42 hafta arasıdır. 37 haftadan önce dünyaya gelen bebeğe, “Prematüre bebek” denir. Bu tür bebekler, belli bir süre yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşatılmaya çalışılır.

Meral Akşener’in parti kuracağına dair ilk haber, bundan 5 ay önce, 3 Mayıs 2017 tarihinde kamuoyu ile paylaşıldı.

Anlayacağınız erken doğum gerçekleşti, bebek prematüre olarak dünyaya geldi. Bu benzetmeyi yapma nedenimi izah edeyim.

Siyaset arenasında güçlü bir figür olabilmeniz için ya partinin kurucusu olarak şahsınızın, ya da kurduğunuz partinin çok güçlü bir hikayesinin olması şarttır.

Misal…

Menderes’i Menderes yapan, “Yeter Söz Milletindir” sloganı ve sonrasında yazdığı destansı hikayedir.

Şahsi bir hikayesi olmayan Turgut Özal’ın hikayesi “Orta Direk” sloganıdır. Bu sloganın gereğini yerine getirip, orta direk ile zengin kesim arasındaki makasın kapanmasında gerçek bir hikaye yazmıştır.

Süleyman Demirel’in hikayesi “Herkese 3 Anahtar” vaadinde bulunmasıdır.

Tansu Çiller’in hikayesi, ilk kadın başbakan olması ve uçuk vaatleridir. Mücahid Erbakan’ın hikayesi “Yeniden Büyük Türkiye“dir. Göreve gelir gelmez memura hayal edilemeyecek derece büyük zam yapmasıdır onu lider yapan…

Recep Tayyip Erdoğan ise başlıbaşına bir hikayedir.

Şiir okuduğu için hapse atılması, siyasi yasaklı hale getirilmesi, partisinin kapatılması, 28 Şubat dönemi, e-muhtıra, Gezi ayaklanması ve 17/25 Aralık darbe girişimi, İsrail’e ve küresel güçlere rest çekmesi Erdoğan’ı dünya lideri yapan hikayelerin özetidir.

Erdoğan’ın yanısıra, kurduğu partinin hikayesi de çok güçlüdür. “Her şey Türkiye için” sloganı ile yola çıkılmıştır mesela. “Biz birlikte Türkiye’yiz” sloganı ile herkese kucak açılmıştır.

Peki Meral Akşener’in hikayesi ne?  Yazının devamı için tıklayın >>>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.