ABD ordusu beyin kontrolüne başladı

Abartı teknolojilerini savaşa sürmekle ünlü olan Amerikan ordusu örneklerinin bilim-kurgu filmlerinde bile görünmediği bir sistem üzerinde çalışıyor. İşte bu ilginç teknoloji…

Amerikan ordusu için her daim iki tür savaş bulunuyor. Bunlardan biri dönem dönem girdikleri sıcak çatışmalarken diğerleri ise hiç bir zaman bitmeyen psikolojik savaş. ABD ordusu, bu psikolojik savaşı tüm dünyaya karşı açmış durumda.

Ordusunu daha güçlü ve caydırıcı göstermek için sürekli yeni savaş teknolojileri geliştiren Amerika bu sefer örneklerini bilim kurgu filmlerinde bile göremeyeceğiniz bir proje üzerinde çalışıyor.

ABD ordusunun, en büyük silah ve teknoloji tedarikçisi olan DARPA beyin kontrolü üzerinde çalışmaya başladı.

ZİHİN KONTROLÜ, GENOM PROJESİ, ETNİK SİLAHLAR GERÇEK Mİ?

Bu Söze Karşı Gelmek İmkansız

Bir süredir dedikodu olarak sürdürülen projenin gerçekliği Amerikan Savunma Bakanlığı‘nın kendi blogunda bu teknolojiyi anlatmasıyla kanıtlandı. Askerleri, savaş alanında daha iyi yönetmek isteyen ABD ordusu yıllardır üzerinde çalışılan beyin kontrolü sistemini askerlere uyarlamaya hazırlanıyor.

Bu sistemin temel ise Arizona State Üniversitesi‘nde yıllardır devam eden bir araştırmadan geliyor. Nörolog William Tyler yaptığı araştırmalar sonucunda, insan beyninin sesötesi (ultrasound) dalgalara karşı zaafı olduğunu keşfetti.

Tyler’ın elde ettiği verilere göre, insan beyni bu tarz düşük frekansta seslere karşı koyamıyor. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net‘in haberine göre, DARPA bu sistemi miğferlerin içerisine yerleştirecek.

Bu sayede sesi duyan askerler ise emirin içeriğine asla karşı gelemeyecek. Amerika bu sayede robotlardan farksız askerler alınacak…

ZİHİN KONTROLÜ, GENOM PROJESİ, ETNİK SİLAHLAR GERÇEK Mİ?

SDN – shiftdelete.net

1 thought on “ABD ordusu beyin kontrolüne başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.