Atama Bekleyen Öğretmenlerden 6 Temmuz İsyanı!


Bakan Çubukçu Konya’nın Ereğli ilçesinde gazetecilerin sorusu üzerine, 1 Haziran’da gerçekleştirilen atamalarda, sözleşmeli pozisyondan kadroya alınan yaklaşık 15 bin sözleşmeli öğretmenin yerine atama yapılacağını söylemişti(video).

Bakan Çubukçu, ”Sözleşmeli öğretmen atamaları için 28 Haziran ile 4 Temmuz arasında başvuruları alacağız, 6 Temmuz’da atamaları gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 15 bine yakın öğretmen ataması yapılacak” demişti.
Şimdi ise MEB’den gelen açıklama atama bekleyen öğretmenleri hayal kırıklığına uğratmış durumda. Duyuru şöyle:

Bakanlığımızca 01.06.2011 tarihinde yapılan öğretmen atamasında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan toplam 14.277 kişi KPSS puan üstünlüğüne göre kadrolu öğretmenliğe atanmıştır. Söz konusu bu öğretmenlerden boşalacak pozisyonlara yeniden sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi planlanmış ve atama takvimi 2 Haziran 2011 tarihinde duyurulmuştur.

Ancak 4 Haziran 2011 tarihli Resmî Gazete’nin 27954 (Mükerrer) sayısında, Devlet Memurları Kanununun 4 üncü Maddesinin (B) Fıkrası ile 4924 Sayılı Kanun Uyarınca Sözleşmeli Personel Pozisyonlarında Çalışanların Memur Kadrolarına Atanması Amacıyla Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair 632 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlanmıştır. Bu KHK doğrultusunda mevcut sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi işlemi tesis edildikten sonra Bakanlığımızda sözleşmeli (4/B) olarak görev yapan öğretmen kalmayacağı için bundan sonra atamaların tamamının kadrolu (4/A) olarak yapılması planlanmıştır. 2011 Yaz Dönemi kadrolu öğretmen atamasına ilişkin takvim ise hukuki süreçler tamamlandıktan sonra ileriki tarihlerde kamuoyuna duyurulacaktır.6 Yıldır atama bekleyen Coğrafya Öğretmeni M.E.S duygularını şöyle dile getirdi:

6 TEMMUZ İÇİN SÖZ VERİLEN VE DAHA SONRA VAZGEÇİLEN ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILMALI!

1 HAZİRAN’DA 30 BIN ATAMA YAPTIM DİYORSUN…E BUNUN YARISI ZATEN SÖZLEŞMELİDEN KADROYA GEÇTİ.BUNUN ARKASINDAN SÖZLEŞMELİLERE KADRO HAKKI VERDİN.İYİ GÜZEL DE BENİM ATAMASI YAPILMAYAN 15 BİN ÖĞRETMENİM NE OLACAK?SÖZÜNDE DURMAYAN BİR MİLLİ EĞİTİM BAKANI VAR!

2 HAZİRAN’DA BAKAN ÇIKIYOR 15 BİN ÖĞRETMENİ 6 TEMMUZ’DA ATAYACAĞIM DİYOR. İKİ GÜN SONRA BAŞBAKAN ATAMAYI İPTAL ETTİK DİYOR.BAKANIN AÇIKLAMASINA GÜVENİP ATANACAĞIM DİYE SINAVA BAŞVURMAYAN,İŞİNDEN AYRILAN ÖĞRETMENLERİM NE OLACAK?6 TEMMUZDA ATAMA OLMAZSA 2009 PUANI OLAN ÖĞRETMENLERİMİN HAKKI YENECEK.YANİ BENİM 15 BİN ÖĞRETMENİM TEKRAR MAĞDUR.ŞİMDİ 30 BİN ÖĞRETMEN Mİ ALINMIŞ OLUYOR?BU 15 BİN ÖĞRETMENİM SÖZ VERİLDİĞİ GİBİ 6 TEMMUZDA ATANMAZSA 30 BIN ATAMA GÖZ BOYAMASINDAN İBARETTİR..

VERİLEN SÖZLER TUTULMALI…ATAMA BEKLEYEN 15 BIN ÖĞRETMENIN ATAMASI 6 TEMMUZDA YAPILMALIDIR!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.