Devlet Bahçeli: Esed yönetimi layığını bulmuştur

Devlet Bahçeli: Esed yönetimi layığını bulmuştur

Devlet Bahçeli: Esed yönetimi layığını bulmuştur

Bahçeli : Esad yönetimi layığını bulmuştur

Devlet Bahçeli, 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen mitingde Suriye hakkında konuştu.

Suriye’de rejim güçlerine ait savaş uçaklarının, İdlib’in Han Şeyhun ilçesine kimyasal silahla saldırdığını anımsatan Bahçeli, şunları söyledi:

“ESAD ACIMASIZ VE VAHŞİ SUÇLUYA DÖNMÜŞTÜR”

“Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda sivil katledilmiş, yüzlerce masum yaralanmıştır. Bu insanlık dışı cinayeti Afyonkarahisar’dan lanetliyorum. Peki mazlumlar kimyasal bombalarla öldürülürken insanlık ne yapmaktadır? Birleşmiş Milletler neyle oyalanmaktadır? 16 Nisan’da yapacağımız referandumu bulandırmaya, baltalamaya, tercihleri etkilemeye, algıları yönetmeye kalkışan Avrupa ülkeleri neyle meşguldür? Hani nerede insan hakları? Hani nerede uluslararası hukukun ilke ve kuralları? Esad katil ve insanlık düşmanıdır. Bebeklere kıyan diktatördür, adi bir suçludur. Cani Esad’ın meşruiyet ve ahlaki inandırıcılığı kalmamıştır çünkü Esad kana bulanmış, acımasız ve vahşi suçluya dönmüştür.”

Bahçeli : Esad yönetimi layığını bulmuştur

“ESAD LAYIĞINI BULMUŞTUR”

Bahçeli, ABD’nin Suriye’de rejime ait hava üssünü vurmasına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu sabaha karşı Doğu Akdeniz’den atılan 59 füzeyle Suriye’nin Şayrat Hava Üssü vurulmuştur. Masumlara alçakça saldıran, bebeklere zehirli gaz fırlatan Esad yönetimi layığını bulmuş, cevabını almıştır. İdlib’in Han Şeyhun ilçesine atılan kimyasal bombaları taşıyan uçak ve konuşlandıkları üs imha edilmiştir. Esad’ın insanlık dışı saldırı ve katliamlarına verilen füzeli karşılık olumlu ve yerindedir ve de Esad Suriye’nin geleceğinden sökülüp atılmalıdır. Türkiye adaletin yanında yer almalıdır. Türkiye sivil ve masum canlara kasteden katillerin tam karşı cephesinde durmalıdır. Zulümle adalet bir arada olmayacaktır. Zulmün olduğu yerde insanlık da bulunamayacaktır.”

Bahçeli : Esad yönetimi layığını bulmuştur

Bahçeli : Esad yönetimi layığını bulmuştur

kaynak:http://www.ensonhaber.com/bahceli-esad-yonetimi-layigini-bulmustur-2017-04-07.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.