Fatih Terim Kasımpaşa Maçından Sonra Sert Konuştu: Fatih Terim’den Maç Sonu Yorumları

Fatih Terim Kasımpaşa Maçından Sonra Sert Konuştu: Fatih Terim'den Maç Sonu Yorumları

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, başkan Ünal Aysal’ın kendisi hakkında kullandığı “ücretli eleman” ifadesiyle ilgili “Galatasaray’ın bir elemanı olarak rahat ve huzurlu çalışacağım!” açıklamasını yaptı…

Basın toplantısında soru almadan yazılı bir metin okuyan Fatih Terim, sert bir açıklama yaptı. Başkan Aysal’ın ‘Eleman’ sözüne içerlediği gözlenen Terim ‘Galatasaray’a 40 yıl hizmet etmiş bir eleman olarak, saha dışı olaylarla konsantrasyonumuzun bozulmadığı bir ortam rica ediyorum. Bizi rahat bırakın. Sıkıldım artık’ dedi.

İŞTE FATİH TERİM’İN AÇIKLAMALARI

”Oyuna iyi başladık, gole kadar oyunu domine ettik. 2. golü ararken maalesef oyunkoptu. Emre o golü atsa her şey daha farklı olurdu. O ana kadar tehlike yaşamayan kalemizde gol oldu. İkinci yarı da daha fazla baskı yaptılar. İyi oynamadık, pozisyon bulamadık ve oyun domine edemedik. Kasımpaşa’yı kutluyorum ve başarılar diliyorum.

“KELİMELERİ DİKKATLE SEÇİYORUM”

Konuşmayacaktım ama kaybedince başka yerlere çekilebilir. Ben genel olarak sessiz kaldım, sessizlik de iyi bir yanıt. Bu önemli bir tavır. Çok önemli bir konu olduğu için her kelimeyi dikkatle seçiyorum.

“CAMİA DURDUK YERE ÇÖZÜLÜYOR”

Sessiz kalarak, gündemden kopmadan, olayları izleyerek, yazılanları takip ederek her şeyi daha iyi anladım ve kavradım. Çok iyi şekilde süzgeçten geçirip olayları izlemek insanlara çok şey katıyormuş. 2 senedir yaşanan ve yaşatılan sürekli başarıya rağmen bir camia durduk yere içerde çözülebiliyor ve karıştırılabiliyor. Bedel ödetmek gibi bir niyetim yok. Geçmişim muhasebesini yapmıyorum.

“ÇOK SIKILDIM VE YORULDUM”

Geleceğe bakarken insanların atacağı 1 adıma 10 adım karşılık vermek isterken önüme çıkarılan şeylerden artık çok sıkıldım ve çok yoruldum. Burada herkese ama herkese sesleniyorum. Bir Galatasaraylı olarak, bu kulübe 40 yıl hizmet etmiş biri olarak,Galatasaray’ın bir elemanı olarak rahat ve huzurlu çalışacağım. Kişilerle değil saha ile ilgileneceğim.

“ARTIK MÜSAADE ETMEYECEĞİM”

Hepimiz insanız, hata yapabiliriz. Hata yamak insanlara mahsustur. İnsanlara daha fazla zarar vermeden, Galatasaray markasının değerini zedelemeden ağız tadıyla içimizde daha iyi anlaşarak işimize bakalım. Herkes işini yaparsa çok daha huzurlu oluruz. Yeterince malzeme olduk, daha fazla olmayalım. İşimiz, maçımız inşallah başarılarımız konuşulsun. Bunu sizden özellikle rica ediyorum. Sustuğum için rahat değilim ama düşünmek zorunda olduğum bir takımımım var. Daha fazla olaylara müsade etmeyeceğim.

Unutmayalım ki; ne teknik direktör, ne oyuncular, ne yöneticiler, ne de başkan, hiçbiri Galatasaray’dan büyük değildir. Galatasaray’dan büyük olmadı olamaz da. Birtek gerçek var o da Galatasaray’dır…”Kaynak: internetspor.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.