Fiat Doblo Premio 1.6 Multijet 105 HP İnceleme (+Video)


Yeni Fiat Doblo eski ticari araç kimliğinden kurtulup , hem büyük aileler için alternatif bir araç olmuş hem de ticari araç segmentinde bir basamak atlamayı başarmıştır.

Test ettiğim Doblo Premio versiyonunda bir ticari araçtan beklenmedik özelliklerin standart olarak sunulması çok dikkatimi çekti. Konforlu koltukları , 4 cam otomatik özelliği , otomatik kliması , Radyo , CD , MP3 çalar ve geniş iç hacmiyle yeni Doblo rakiplerinden bir basamak önde. Aynı zamanda Yeni Doblo en üstün güvenlik sistemleriyle donatılmış.

ABS , ABD( Elektronik Fren Dağıtım Sistemi) , ESP( Elektronik Stabilite Programı) , ASR( Çekiş Kontrol Sistemi) ve Hillholder( Yokuş Kalkış Destek Sistemi) gibi özellikleriyle Yeni Doblo’yu kullanırken içiniz rahat olabilir. Test ettiğim Doblo Premio’ya can veren 1.6 Multijet Dizel Motorun gücü tam 105HP ve bu motor bence Doblo için gayet yeterli olmuş. 6 vitesli şanzumanıyla birleşen motorun gücünü her viteste hissedebiliyorsunuz. Ortalama 5,2 lt yakıt tüketimiyle çok cimri olan Doblo anahtar teslim fiyatı fiyatı olan 38.500TL’yi bence kuruşu kuruşuna hak ediyor.

Arzu ederseniz 1000 tl karşılığında BLUE&ME TOMTOM paketine de ( USB portlu MP3/WMA okuyucu , TomTom ön hazırlığı ve direksiyon simidi üzerinde ses sistemi kumanda düğmeleri) sahip olabileceğinizi de unutmayın.

Teknik Özellikler :
Azami Hız (km/sa) : 164

Hızlanma ( 0-100km/sn) : 13,4

Yakıt Tüketimi :

Şehirler Arası : 4.7

Şehir İçi : 6.1

Ortalama : 5.2

Yakıt Deposu : 60

Artılar

+ Üstün Teknolojik Donanım

+ Torklu Motor

+ Geniş İç Hacim

+ 6 Vites

Eksiler

– Yerden Yükseklik

Yazı: Berk Gün

Otomagazin.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.