Kaleci Aykut Tarihe Geçti – Sabri’nin Üçlüsü Kadıköy’ü Karıştırdı (Video)

Derbide kalesini gole kapatan Aykut, Kadıköy’de bir lig maçından Fenerbahçe’den gol yemeyen ilk Galatasaray kalecisi oldu.

Galatasaray’da, 1982 yılından bu yana Kadıköy’deki 27 lig maçında da kaleyi koruyan bütün kaleciler en az bir golü kalesinde görmüştü.

Bu arada Aykut Erçetin, 3 Şubat 2008 tarihinde 0-0 sona eren Türkiye Kupası maçında kaleyi koruyan Orkun Usak’ın ardından, Kadıköy’deki resmi ve özel toplam 47 maçı gol yemeden tamamlayan ikinci Galatasaray kalecisi oldu.

Öte yandan Aykut Erçetin, kariyerinde Fenerbahçe’ye karşı 4. kez mücadele etti.

Galatasaray, Aykut’un kalede olduğu 2’si Türkiye Kupası, 2’si de Süper Lig maçından 2’sini kazandı, 1’ini yitirdi, bu akşam da berabere kaldı. Aykut bu 4 maçta toplam 3 gol yedi.

Sabri’nin Üçlüsü Kadıköy’ü KarıştırdıSabri Sarıoğlu’nun maç bittikten sonra Galatasaray taraftarlarının isteği üzerine tribüne kadar giderek “Üçlü” çektirmesi, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı karıştırdı.
Galatasaray taraftarlarının olduğu tribünün önünde Sabri’nin “Üçlü” çektirmesinin ardından bazı Fenerbahçeli taraftarlar sahaya girmek isterken, güvenlik güçleri bu kişileri güçlükle engelledi.

milliyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.