Land Rover Range Rover Sport 4.4 HSE Test Özellikleri ve Off Road Görüntüleri (Video)

Land Rover’ın en sportif modeli olarak sunulan Range Rover Sport, üst gelir grubunun en yeni gözdesi. Şehrin lüks bulvarlarında ışıl ışıl parlayan otomobil, araziye sokmaya kıyamayacağınız kadar elit görünüyor.

Donanım

ABS, EBA, Elektronik Çekiş Kontrolü, sürücü ve yolcu için ön-yan-perde havayastıkları, arka cam kenarı baş havayastıkları, ESP, sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi, Terrain Response özelliği, eğim iniş kontrolü, elektronik havalı süspansiyonlar, immobilizer, hız sabitleme sistemi, alarm, yağmur sensörü, otomatik farlar, far yıkama sistemi, otomatik klima, deri döşeme, manuel bel destekli elektrikli koltuklar, ısıtmalı ön cam, ısıtmalı cam yıkama fıskiyeleri, ısıtmalı ön ve arka koltuklar, Harman/Kardon ses sistemi, yol bilgisayarı, premium navigasyon sistemi, ön ve arka park sensörleri, içeriden katlanabilen elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, viraj içini aydınlatan çift xenon farlar, elektrikli camlar.

Sorunsuz görüş açılarına sahip olan otomobilin arka koltuklarındaki diz ve baş mesafesi yeterli.Range Rover Sport’un arka camı, bagaj kapağından bağımsız olarak açılabiliyor.

Range Rover Sport 450 litrelik bagaj hacmi bir SUV için biraz küçük.

Eğim İniş Kontrolü, yükseklik ayarlı havalı süspansiyonlar ve Terrain Response sisteminin kumandaları bir arada bulunuyor.

Sport’un köşeli hatlara sahip iç mekanındaki malzeme kalitesi üst seviyede.

Elektronik stabilite programı DSC, ön konsoldaki küçük düğmeyle devre dışı bırakılıyor.

Otomobilin ön konsolundaki ekrandan çekiş sistemiyle ilgili bilgilere ulaşmak mümkün.

Artılar

Sportif görünüm, yol tutuş, sessiz çalışan V8 motor, konfor seviyesi, zengin donanım.

Eksiler

Ağır gövde yapısı sebebiyle yetersiz ilk hızlanma performansı, yetersiz frenler, yüksek fiyat.

Otohaber Yorumu

Şık ve çok çekici karoseriyle adeta moda haline gelen Range Rover Sport, 4.4 litrelik motor seçeneğinin tek donanım seviyesi olan HSE’de oldukça zengin bir standart ekipman listesi ve yüksek sayılabilecek bir fiyat etiketi sunuyor. Yüksek ağırlığı sebebiyle 300 HP’lik gücün hakkını tam olarak veremeyen otomobilin başarılı yol tutuş özellikleriyse dikkat çekici.

Kaynak:http://www.otohaber.com.tr/fotohaber/TestMerkezi/land_rover_range_rover_sport_44_hse?albumId=25971

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.