Minnacık Bir Araba: 2011 Toyota IQ Tanıtım Görüntüleri (Video)(Resim)

Ultra kompakt, çevreyle dost şık iç mekan tasarımı. Toyota concept car iQ ile yeniden tasarlanan şehir içi ulaşım, sokaklarda bir devrimi ifade ediyor.

Alışılmamış ve farklı kompakt dış tasarım 3 metrenin altında bir uzunluğa sahip, yani yaklaşık olarak AYGO’dan 0.5 m ve Yaris’ten 0.75 m daha kısa.

Tekerleklerin tam köşe noktalarına akıllıca yerleştirilmesi, concept car iQ in güvenli ve dengeli yol konumunu hala koruduğu anlamına geliyor. Bu özellik ayrıca iç oturma alanını da en üst düzeye çıkarıyor. Bir yandan geniş iç mekan duygusu verirken, diğer yandan da en ufak boşluğa bile kolayca giriyor.

Çok yönlü oturma düzeniyle, 2 kişilik temel düzenlemeden 4 yetişkin veya bagaj alanı ile birlikte 3 yetişkin için oturma alanı sunulan düzenlemelere çabucak geçebilirsiniz. Panoramik açılır tavan (sunroof) ışığın her yönden içeri girmesini sağlayarak concept car iQ in geniş iç mekan hissini artırıyor.

Minyatürleştirilmiş teknoloji, tamamı manta tasarımlı, ultra kompakt bir kontrol paneline yerleştirilen ısıtma/havalandırma sistemine ve gösterge bölmesine imkan sağlıyor. 3’ü 1 arada 3D kontrol göstergeleri direksiyon simidine monte edilmiştir. Direksiyon üzerindeki ses ve navigasyon kontrolleri ise bir GPS yol bulucu ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.