Nokia N8 Özellikleri ve Türkçe Video İnceleme (Video)

Nokia’nın en hızlı akıllı telefonu, en iyi kameralı telefonu, Symbian tabanlı en iyi telefon, en stabil Nokia modeli, amiral gemisi Nokia N8 incelemesiyle karşınızdayız. Birçok “en”i barındıran N8 sonunda Nokia hayranlarıyla buluştu. Ön siparişler adreslere ulaştı, gelecek haftada Nokia Shop üzerinden N8 satın alınabilecek. Kısacası birçoklarının merakla, heyecanla ve sabırsızlıkla beklediği Nokia N8’i inceleme zamanı geldi. (Bu kez giriş kısmını uzun tutacağız. Umarız sıkılmazsınız.)

271 Nokia N8 İncelemesi 272 Nokia N8 İncelemesi

Nokia geçen seneden beri üst segment telefonlar sınıfında sıkıntılar yaşıyor. Özellikle dokunmatik ekranlı , Symbian tabanlı Nokia modelleri baş ağrısından başka bir şeye yaramadı. Nokia da durumun farkındaydı. Symbian^3 ve Symbian^4 çalışmalarını hızlandırdı. Bir yandan da Linux tabanlı MeeGo işletim sistemi geliştiriliyor. Ve sonunda ilk Symbian^3 tabanlı N8 karşımıza çıktı. Nokia N8’e gerçekten çok güveniyor.

276 Nokia N8 İncelemesi 279 Nokia N8 İncelemesi

Aslında Nokia N8, N97’den çok daha ucuz bir model. Ama özelliklere baktığınızda Nokia’nın amacının kendini yeniden kabul ettirmek, dokunmatik dünyasında ben de varım demek, Android benden çekinsin demek olduğunu anlayabilirsiniz. Nokia cevap veriyor. Kimlere mi? Samsung’un Galaxy S’ine, HTC’nin Desire’ine , Motorola’nın Milestone modeline ve tabii ki iPhone 4’e. Bir telefon pahalı olarak amiral gemisi olamaz. Kendisinden olumlu anlamda en çok bahsedilen telefon olursa amiral gemisi olur.

301 Nokia N8 İncelemesi 305 Nokia N8 İncelemesi

Nokia N8’in Kardeşleri

Nokia kardeş telefon çıkarmayı sever. X6’yı hatırlayın. Önce 32GB, ardından 16GB ve en sonunda da 8GB versiyonuyla çıkmıştı. N97 de N97 Mini ile yalnız kalmamıştı.Bunlar N8 için de geçerli.

Nokia N8 450 € civarında. N8’in kardeşi seneye raflarda olacak. 12 MP kamera korunurken hafıza vb. özellikler kısılacak. 240 € civarında bir telefon N8’e kardeş olacak.

Hedef Kitle Kimler?

Nokia N8 full artı full bir telefon. İlk hedef kitle tabii ki sadık Nokia kullanıcıları. Ayrıca multimedya olarak güçlü bir cihaz.

Nokia N8 12MP kameraya sahip olsa da sırf yüksek MP için telefon alanlar çok küçük bir kitledir. Kameranın N8’in satışlarını çok da etkileyeceğini düşünmüyoruz.

KUTU İÇERİĞİ

  • Telefon;
  • BL-4D, 1200 mAh Li-Ion batarya;
  • Şarj cihazı;
  • USB kablo;
  • HDMI kablosu;
  • USB OTG kablosu;
  • WH-701,kablolu kulaklık seti;
  • SU-36 Nokia Stylus ;
  • Kullanım kılavuzu.

053 Nokia N8 İncelemesi

055 Nokia N8 İncelemesi

056 Nokia N8 İncelemesi

064 Nokia N8 İncelemesi

Kaynak: http://www.gsmarenasi.com/nokia-n8-incelemesi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.