Öğrencilere kırtasiye alışverişi için öneriler

Öğrencilere kırtasiye alışverişi için öneriler

Öğrencilere kırtasiye alışverişi için öneriler

Okul başlarken kırtasiye alışverişinde nelere dikkat etmeli?

2017 – 2018 Eğitim – Öğretim dönemi 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlıyor. Aileler şimdiden hazırlıklara başladı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) yıllardır verdiği mücadele sonucunda Türkiye’de 100 kırtasiye ürününden 99’u güvenli hale gelse de; hala piyasada yüzde 1 oranında güvensiz ürün var. TÜKİD, velileri ve öğrencileri, yeni dönem öncesi kırtasiye alışverişi yaparken dikkatli olmaları konusunda uyardı. İşte kırtasiye alırken dikkat edilmesi gereken 5 nokta:

1 – Bilinçli alışveriş yapın, sadece güvenli ve kaliteli kırtasiye ürünleri alın. Bunun için en doğruadres kırtasiyelerdir.

2 – Merdiven altından, ne olduğu belli olmayan, ucuz ürünler almayın. Çünkü bunlar sağlıksız ürünlerdir. Markasız ürün alarak çocuğunuzun sağlığını riske atmayın.

3 – Aldığınız ürünün barkoduna bakın. Ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli olan, etiketli yani kimliği olan, sağlıklı ürünleri satın alın.

4 – Çocuğunuzun kullanacağı şişe, beslenme çantası ve mataraların kalite standartlarına uygun olmasına dikkat edin.

5 – Kırtasiye ürünleri alırken üzerinde TSE damgası bulunan ya da ‘CE’ belgesi olan veya ambalajlı ve üreticisi belli olan etiketli ürünleri tercih edin.

kaynakhttp://www.kadinvekadin.net/kirtasiye_alisverisi_icin_5_oneri.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.