Porsche Spyder 918 Hybrid (Video)

Porsche Hybrid’de sınırları zorlayacak aracını, Porshe Spyder 918’i üretecek. Şirket tipik olarak bir Porsche’de bulunan özellikleri sunacak. Porsche, tamamen elektrikli spor otomobilinin ilk yol testini gerçekleştirdi.

Yakında görevini bırakacak CEO Michael Macht, şirketin “kesinlikle gelecekte bir elektrikli spor otomobil çıkaracağını” söyledi, ama “Böyle bir konsept ancak tipik olarak bir Porsche’de bulunan ürün özelliklerini sunarsa mantıklı olacaktır” diye ekledi.

Porsche şu anda Boxster’i temel alan üç tamamen elektrikli prototip geliştirdiğini de teyit etti.
Bu Boxster’ler Porsche’nin gelecekteki tamamen elektrikli ve hibrit modelleri için elektrikli tahrik bileşenleri ve batarya sistemleri geliştirmesine imkan tanımak için yapılmış.

Porsche üç otomobilin saha testlerine 2011’in başlarında başlayacak. Şirket kullanıcı davranışını, prototiplerin kendilerini ve tamamen elektrikli araçlar için mevcut şarj etme altyapısının durumunu takip edecek.

Şirket hali hazırda bir Cayanne Hybrid, bir de 911 yarış hibridi üretiyor. 918 Spyder hibrit süper spor otomobilinin üretime geçeceğinin de Pebble Beach’teki otomobil etkinliğinde teyit edilmesi bekleniyor.

populerz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.