Trabzonspor – Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi – Yeniden Oynanacak Mı?

Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 0
Mücadelenin başlama vuruşu ile Trabzonspor taraftarları tezahüratlarla Fenerbahçeli futbolcuları baskı altına alırken, kaleci Volkan’ın koruduğu kaleye yabancı maddeler yağdırdılar. Dumanlar altına kalan kale gözle görünmezken, hakem maçı durdurdu.

SON DAKİKA TRABZON HABERLERİ

Yabancı maddeler temizlendikten sonra maç kaldığı yerden devam etti.

Kale önüne atılan yabancı maddeler arasında kapı kolu olması dikkatlerden kaçmadı. Volkan’ın omuzuna kapı kolu ve çakmak isabet ettiği görüldü.

Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 3 (1) Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 3 (2) Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 4 Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 5 Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 6 Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 7

VOLKAN’A KÜFÜR
Volkan Demirel, saha içinde ısınırken Bordo Mavili taraftarlar Volkan’a küfür etti ve oyuncunun bulunduğu yere yabancı madde attı. Milli kaleci de tribünlere dönüp cevap verince ortam gerildi.

Fenerbahçe’nin 23. dakikada Emenike ile bulduğu golün ardından da mücadeleye ara verildi. Golün ardından Sarı-lacivertli kaleci Volkan Demirel’in koruduğu kalenin arkasında yer alan Bordo-mavili taraftarlar sahaya yabancı cisim atmaya başladı.

Trabzonspor
kalecisi ve kaptanı Onur Kıvrak, Volkan Demirel’in koruduğu kaleye gelerek taraftarları sakinleştirmeye çalıştı.

Onur Kıvrak, Volkan’ın koruduğu kalenin arkasındaki tribünlere gelip ‘sakin olun’ uyarısında bulundu. Onur’un uyarıları esnasında Volkan Demirel’e kaldırım taşı fırlatıldı.

Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 8
Trabzonspor – Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi

Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 9 Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 10

20. dakikada ise Fenerbahçeli Caner korner atışı kullanırken tribünlerden atılan yabancı maddeler arasında taş ve maytaplar vardı. Polisler korner esnasında kalkanlarıyla Caner’i ve yan hakemi yabancı maddelerden korudu.

Yardımcı hakemleri yanına çağıran Bülent Yıldırım, soyunma odasına gitmeye hazırlanırken gerilimin azalmasının ardından tekrar maça devam etme kararı aldı.

Maçın 45+9. dakikasında sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle maçın hakemi Bülent Yıldırım, karşılaşmayı durdurarak soyunma odasına gitti. Daha sonra karşılaşma tatil edildi. Kaynak:habertürk.spor

Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 12
Trabzonspor – Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi

Trabzonspor - Fenerbahçe Maçı Sahaya Atılan Yabancı Cisimler Nedeniyle Tatil Edildi 11

TFF ve MHK ne diyor? İşte o maddeler…

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı, sahaya atılan yabancı ve patlayıcı maddeler nedeniyle tatil edildi. Peki bir maç tatil edilmesiyle ilgili olarak TFF Futbol Müsabaka Talimatı ve MHK’nin Hakem ve Gözlemci El Kitabı’nda neler yazıyor?
Türkiye Futbol Federasyonu’nun Futbol Müsabaka Talimatı’nın 20. maddesi:

Müsabaka hakemi;

a) Müsabakanın, kulübün futbolcusu, yöneticisi, teknik adamları ile diğer kiGilerin ayrı ayrı veya birlikte hakeme veya rakip takım futbolcu ve mensuplarına fiili eylemde bulunmaları, kavgaya sebebiyet vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması,

b) Seyircilerin taGkın ve edebe aykırı hareketleri ile birlikte müsabakaya müdahaleleri sonucunda müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması, hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder.

MHK’nin Hakem ve Gözlemci El Kitabı’nın 9. maddesi:

“Müsabaka öncesi konfeti veya benzeri cisimlerin atılmaması ile ilgili saha görevlilerini uyarınız. Bu gibi cisimlerin derhal toplanması konusunda gerekli koordinasyonu sağlayınız. Konfetilerin yanıp tutuşması konusunda itfaiye görevlilerinin hazır bulunmasını sağlayınız.

Temel ilke, hakemler ve asli unsurlar için (oyuncular ve teknik adamlar) dürüst, eşit ve güvenli müsabaka koşulları olduğu sürece maçın yarıda bırakılmamasıdır.

Maçın dürüst, eşit ve güvenli yönetilmesi koşulları ortadan kalktığında hakem maçı tatil eder.”Kaynak: ntvspor.net

Tff’den Trabzonspor-Fenerbahçe Maçı İçin Resmi Açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının tatil edildiğini resmi olarak açıkladı.

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, “Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakası yaşanan seyirci olayları nedeniyle hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edildi. Tatil edilen bu müsabaka ile ilgili kararı Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu verecek” denildi.

SON DAKİKA TRABZON HABERLERİ=>

trabzonsporluların volkana cevabı
trabzonsporluların volkana cevabı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.