(VİDEO) Yeni 2012 Honda Civic Fiyat Listesi, Teknik Özellikleri, Test Sürüşü ve Tanıtım Görüntüleri

Yeni Honda Civic Dream modeli 42 bin 735 liralık, en çok talep gören Elegance otomatik modeli ise 49 bin 385 liralık özel lansman tanıtım fiyatı ile Honda bayilerinde yerini aldı.


Tümüyle yenilenen yeni Civic, Honda’nın dünya çapında en saygın ve en popüler ürünlerinden birinin dokuzuncu neslini temsil ediyor. Yakıt tasarrufu, sportiflik, şık tasarım ve dayanıklılık özelliklerini aynı anda bünyesinde barındıran Civic Sedan, sunduğu sürüş keyfi ile farklılaşıyor. Dünya genelinde sevilen ve güvenilen bir otomobil olarak konumlanan yeni Civic Sedan’da Dream, Premium ve Elegance olmak üzere üç farklı donanım seçeneği bulunuyor.2012 Honda Civic (Euro) Testing2012 Honda Civic Si Coupe Full Test Video – Inside Line Road Test: 2012 Honda Civic -Motoweek2012 Honda Civic EX-L Track Test Video 2012 Honda Civic – Parkers Road TestTrack Test Battle: 2000 Honda Civic Si vs. 2012 Honda Civic Si
Honda Güvenlik -Çarpışma Testi Görüntüleri

1,6 litre i-VTEC motor, yeni Civic Sedan’da 5 vitesli düz ve 5 vitesli otomatik şanzıman seçenekleriyle birlikte sunuluyor. Aracın yeni motorunda hem sürtünmeyi hem de emisyonları azaltan ve yakıt tasarrufunu artıran kapsamlı değişiklikler bulunuyor. Üstten tek egzantrikli (SOHC) 1,6 litre sıralı 4 silindir tasarımlı, 16 supaplı i-VTEC motor aynı zamanda değişken emme manifolduna sahip. Civic Sedan’ın motoru 6500 devirde 125 beygir gücü üretiyor ve 4300 devirde 152 Nm. tork sağlıyor.

2012 HONDA CIVIC HB FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN!
2012 HONDA CIVIC HB TEKNİK ÖZELLİKLERİ İÇİN TIKLAYIN!
2012 HONDA CIVIC SEDAN FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN!
2012 HONDA CIVIC SEDAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Yeni Civic Sedan modeli, 6 yıl 150 bin kilometre garanti imkanı ile öne çıkıyor.Kaynak : http://www.haber3.com/yeni-honda-civic-turkiye-yollarinda-1139314h.htm#ixzz1iu1uI9lV

MARKANIN MERAKLA BEKLENEN ARACI ARTIK TÜRKİYE’DE

İLKLERİ VE EN YENİ TESTLERİ YAZAN SİTEMİZİN BU HAFTAKİ TEST KONUĞU YILBAŞI İTİBARİ İLE
TÜRKİYE’ DE PİYASAYA ÇIKAN YENİ HONDA CİVİC SEDAN…
BİR ÖNCEKİ KASASININ YAKALADIĞI BÜYÜK BAŞARININ ARDINDAN JAPON MARKASI YENİ DİZAYN , DEĞİŞEN DIŞ VE İÇ UNSURLAR İLE CİVİC’İN BEĞENİRLİLİĞİNİ ARTTIRMAYI PLANLAMIŞ. otohaber.org
ARAÇ DREAM , NPREMIUM VE ELEGANCE PAKETLER ALTINDA VE 5 İLERİ OTOMATİK İLE MANUEL VİTES SEÇENEĞİNE SAHİP. BİZDE TESTTE EN ÜST DONANIMA SAHİP OTOMATİK ELEGANCE PAKETİ TEST ETTİK.
YOĞUN KARLI VE ÇAMURLU BİR ORTAMDA DA DENEME FIRSATI BULDUĞUMUZ ARAÇ ÖNCELİKLE TASARIM OLARAK DAHA SPORTİF VE KESKİN HATLARA BÜRÜNMÜŞ. FAR VE IZGARA GRUPLARINDA İYİLEŞTİRMELER YAPILAN ARACIN ESKİ KASADA KLASİKLEŞEN FAR GRUBUNU İSE PREMİUM SINIF ARAÇLARDA GÖRMEYE ALIŞTIĞIMIZ DAHA GÖSTERİŞLİ BİR DİZAYN ALMIŞ.
C SEGMENTİ KATEGOSİNDE YER ALAN ARACIN ÖZELLİKLE SÜTÜNLARI VE ÖN CAM
GRUBUNDA YAPILAN İYİLEŞTİRMELERLE DE HEM GÖRÜŞ MESAFESİ ARTTIRLMIŞ HEMDE İÇ
ALAN DAHA AYDINLIK VE FERAH BİR HAVAYA BÜRÜNMÜŞ.YENİ CİVİC, 4,5 METRE UZUNLUĞA, ESKİSİ İLE AYNI OLAN 1.4METRE YÜKSEKLİĞE VE ESKİYE GÖRE 5 MM ARTTIRILMIŞ 17 METRELİK GENİŞLİĞE SAHİP.

BUNA KARŞIN 2.6 METRELİK DİNGİL MESAFESİNDE YENİKASADA TAM 25 MM LİK BİR KISALMA
OLMUŞ.AYRICA ESKİYE ORANLA ARAÇ EPEY BİR YERDEN YÜKSELMİŞ.
GÜVENLİK ANLAMINDA İSE ESKİ KASADA OLAN ÇELİK ORANI BU KASADA 5 PUAN ARATARAK % 55 ORANINA GELMİŞ. DİKKAT ÇEKEN UNSURLARDAN BİRİDE 200 KM Lİ SÜRATLERE ULAŞTIĞIMIZ ARAÇTA SES YALITIMININ ESKİYE ORANLA BİR HAYLİ İYİLEŞTİRİLMESİ OLMUŞ. BUNA KARŞIN JAPON ARAÇLARINDA GÖRMEYE ALIŞTIĞIMIZ UZUN BOYLU KULLANILARIN YAŞADIKLARI SORUNLAR BİRAZ DAHA İYİLEŞTİRİSE DE BOYA DİKKAT ETMEK GEREKİYOR.
DAHA ÖNCE BAHSETTİĞİMİZ GİBİ ÖNDE A SÜTUNUN % 9 İNCELMESİ ÖN GÖRÜŞ ALANINI FERAHLATMIŞ.
YİNE ARAÇTA YAN DİKİZ AYNALARI KELEBEK CAMI HİZALARINDA YER BULMUŞ. ARACIN İÇİNDE KLASİKLEŞMİŞ KALTELİ KUMAŞ DÖŞEME EGEMENLİĞİNİ KORUYOR. DASHBOARD İSE SERT VE KALİTELİ MALZEMEDEN YAPISI İLE DİKKAT ÇEKİYOR. YİNE SÜRÜCÜ KISMINDA DIŞTA HIZ
KADRANI VE ELEKTRONİK BİLGİ ÜNİTESİ ALTINDA DEVİR VE KLASİK GÖSTERGE PANELİ
IŞIKLI YAPISI İLE DİKKAT ÇEKİYOR. ORTADAKİ BİLGİ EKRANINDAN TÜM ÖĞELER KONTROL EDİLİYOR . ALT ORTA GRUPTA
RADYO CD , SES VE KLİMA ÜNİTESİ YER ALIYOR. ORTADA İSE OTOMATİK VİTES ÜNİTESİ
KLASİK KONUMDA. ARAÇTA AYRICA İÇTE SAKLAMA VE GÖZLER YETERLİ İKEN EN DİKKAT ÇEKEN YENİLİK ORTA ÜSTTE YER ALAN I-MID BİLGİ EKRANI.

DİREKSİYONDA DA KUMANDA EDİLEN BU SİSTEM İLE YOL BİLGİLERİ VE MÜZİK SEÇİMİ DIŞINDA HARİCİ BELLEK VEYA TELEFONDAN YÜKLENEN FOTOLARI DA GÖRMEK MÜMKÜN.

ARAÇTAKİ EN ÖNEMLİ ÖĞELERDEN BİRİDE ELDEN GEÇİRİLEN MOTOR; ESKİ MOTOR ÜZERİNE ÖZELLİKLE YAKIT VERİMLİLİĞİ VE PERFORMANS ALANINDA YAPILAN İYİLEŞTİRMELER İLE BİRLİKTE ARAÇ ARTIK 9.4 CİVARI ORANLARDA YAKIT DEĞERLERİNE KAVUŞMUŞ.
BUNUNLA BİRLİKE SÜRÜCÜ TARAFINDA SOLA KONUMLANDIRILAN ECON BUTONU İLE ARAÇ TA EKONOMİK SÜRÜŞ MODU DEVREYE GİREREREK, KLİMA VE VİTES DEĞİŞİMLERİNİ KONTROL EDEREK
OPTİMAL SÜRÜŞÜ ALGILIYOR VE BUNLARI RENKLER İLE HIZ PANELİ YANINDA BİLDİRİYOR.YİNE ARAÇIN EN ÖNEMLİ YENİLİKLERİNDEN BİRİDE ESKİ KASASINDA 389 LİTRE OLAN BAGAJ HACMİNİN YAKLAŞIK 50 LİTRELİK CİDDİ ARTIŞ İLE 440 LİTREYE ÇIKMASI BU DA OLDUKÇA GENİŞ VE
İDDALI BİR HACİM DEMEK.

YENİ CİVİCDE 1.6 LİTRE İ-VTEC BENZİNLİ MOTOR GÖREV YAPIYOR VE BU MOTOR 125 HP GÜÇ İLE 152 NEWTONMETRE TORK ÜRETİYOR.ARACIN 0-100 KM HIZLANMASI 12 SANİYE CİVARINDA VE
HIZLANMA OLDUKÇA BAŞARILI… YOLA TUTUNMA VEYA SON HIZ KONUSUNDA ARAÇ SIKINTI YAŞAMIYOR.
İSTENİRSE ARAÇTA DİREKSİYON ARKASINDA KULÇIKLAR İLE SPOR MODDA VİTESLER EL İLE ARTIP, AZALTILIYOR VE RALLİ TATLARI VERİYOR. VİTES GEÇİŞLERİNİ NET VE SARSINTISIZ GÖZLEMLEDİK
ANCAK 5 İLERİ OLDUĞUNU BELİRTMEK LAZIM.ARAÇTA GAZA UYGUN BASILDIĞINDA GÖSTERGEDE YEŞİL, BİRAZ FAZLA BASILDIĞINDA MAVİ, ÇOK
BASILDIĞINDA İSE KIRMIZI RENKLER YANIYOR. TABİİ MERAKLA BEKLENEN BİR BAŞKA YENİLİKTE ARTIK BU ARAÇLARA LPG SİSTEMİNİN ANAHTAR TESLİM SUNULMASI, BU YENİLİĞİNDE 1-2 AYA HİZMETE GEÇİRİLMESİ PLANLANIYOR.
SÜSPANSİYONU SERT OLMAYAN ARAÇ YOLDAKİ KASİSLERİ İYİ ABSORDE ETTİ. KÖŞE DÖNÜŞLERİ İLE VİRAJ GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA DA ESP’ NİN DESTEĞİ İLE ARAÇ YERE SAĞLAM BASIYOR.
DERİ DİREKSİYON FONKSİYONLU VE TEPKİLERİ NET . ARAÇTA 6 HAVA YASTIĞI, ARAÇ STABİLİTE KONTROL SİSTEMİ, ABS, EBD, ESP, ACİL FREN DESTEĞİ VE GÜNDÜZ FARI STANDART.
ÜST PAKETLERDE İSE HIZ SABİTLYECİ ,GERİ GÖRÜŞ KAMERASI, DERİ DİREKSİYON VE OTOMATİK YANAN XENON FAR SİSTEMİ İLE YAĞMUR SENSÖRLÜ SİLECEKLER VE SUNROOF MEVCUT.
1241 KİLOLUK ARAÇ KARMADA 6.8 ‘E YAKIN BİR YAKIT TÜKETİMİNEVE 157 G / KM KARBONDİOKSİT EMİSYONUNA SAHİP SPORTİF DURUŞU ARACI GENÇLERİN OLDUĞU KADAR ÇOCUKLU AİLELERİNDE ÖZELLİKLE ARKA OTURMA ALANI VE ALT VİTS KUTU YÜKSELTİSİ OLMADAN RAHATLIKLA OTURABİLECEĞİ BİR YAPIDA TUTMUŞ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.