(VİDEO) Yeni Fiat Freemont Fiyat Listesi, İnceleme, Test Sürüşü, Off Road ,Tanıtım Görüntüleri ve Çarpma, ESP/ESC Testi


SUV SEGMENTİNİN YENİ ÜYESİ FIAT GENLERİNDE AMERİKALI OLAN BİR İTALYAN OLMUŞ…

EN YENİ ARAÇLARI TEST EDEN SİTEMİZDE , BU HAFTA FIAT ‘IN CHRYSLER GRUBU İLE YAPTIĞI ORTAKLIKTAN SONRA YOLLARA ÇIKARDIĞI FREEMONT 4×4 SUV İLE KARŞINIZDAYIZ.

Türkçe Tanıtım

Türkçe Sürüş Testi

ESKİ ADIYLA YENI DODGE JOURNEY OLAN ARAÇ, FIATIN BU MARKAYI ALMASINDAN SONRA ARTIK FIAT ADI İLE SATILIYOR.
2 LİTRE DİZEL MOTORLA SATILAN ARACIN 6 İLERİ MANUEL VEYA OTOMATİK VİTES SEÇENEĞİ VAR. URBAN ALTINDA SATILAN PAKERT MANUEL, AWD LOUNGE ALTINDA SATILAN PAKET İSE OTOMATİK VİTES.
7 KİŞİ KAPSİTELİ OLAN ARAÇTA ARKADA 3.SIRADA, ÇOCUKLAR İÇİN 2 KOLTUK DAHA YER ALIYOR. İSTENİRSE BU KOLTUKLAR AKTİF KULLANILIRKEN İSTENİRSE ARKA SIRA KAPATILARAK BAGAJ HACMİ GENİŞLETİLİYOR. SİZİN İÇİN DENEDİĞİMİZ ARAÇ OTOMATİK 4 ÇEKER OLAN VERSİYON. ARAÇLAR 170 BEYGİR TURBO DİZEL VE 350 NEWTONLUK TORK DEĞERİ SUNABİLİYOR.

11.6 METRELİK İYİ SAYILABİLECEK BİR DÖNÜŞ ÇAPI OLAN FREEMONT. 4.8 METRE UZUNLUĞA, 1,8 METRE GENİŞLİĞE VE 1.7 METRE YÜKSELİĞE SAHİP, ARACIN DİNGİL MESAFESİ İSE 2.8 METRE. ARAÇ BOŞ 20O4 KİLO, 7 KOLTUKLU BAGAJ HACMİ 145 LİTRE İKEN 5 KOLTUKLU NORMAL DÜZENDE 540 LİTRE GİBİ ÖNEMLİ BİR HACİME YÜKSELİYOR. 11.1 SANİYEDE 100 KM HIZA ÇIKAN FREEMONT, 184 KM MAKSİMUM HIZ YAPIYOR. ARAÇ ŞEHİR İÇİNDE 9.6, ŞEHİR DIŞINDA 6.0 KARMADAYSA 7.3 LİTRE CİVARI BİR DİZEL TÜKETİMİNE SAHİP. ÜLKEMİZDE SONBAHARLA BİRLİKTE SATIŞINA BAŞLANAN ARAÇ DODGE JOURNEY MODELİ BAZ ALINARAK GELİŞTİRİLMİŞ.

OFF ROAD


FİAT FREEMONTDA, KOLTUKLARIN TOPLAM 32 KOMBİNASYONU SAYESİNDE ÇOK ÇEŞİTLİ OTURMA POZİSYONLARI SUNULUYOR. İKİNCİ SIRADAKİ KOLTUKLAR İLERİ-GERİ KAYDIRILABİLİYOR, AYRICA SIRTLIKLARI DA 6 DERECE YATIRILABİLİYOR. ARKA KAPILARIN 90 DERECE AÇIYLA AÇILMASI, İNİŞ-BİNİŞİ KOLAYLAŞTIRIYOR. OTOMOBİL, ÜÇ KOLTUK SIRASINDA DA YETİŞKİNLER İÇİN UYGUN OTURMA ALANI SUNUYOR.

İç Görünüm – Ön Konsol

OTOMOBİLİN İÇ MEKÂNINDA MALZEME KALİTESİ VE İŞCİLİK ŞIK, TOK GÖZÜKÜYOR. AMERİKAN HAVASI BU ARAÇTA HEMEN HİSSEDİLİYOR VE FIAT LOGOSUNU GÖRMEZSENİZ ARACIN AMERİKAN SUV’U OLDUĞUNU DÜŞÜNEBİLİYORSUNUZ.
ÖN YOLCU KOLTUĞUNDAKİ ÇEK VE YERLEŞTİR SİSTEMİNE SAHİP KOLTUK MİNDERİNİN DE DAHİL OLDUĞU 20 ADET SAKLAMA GÖZÜ ÖNEMLİ BİR ARTI. ÖN KONSOLDA YER ALAN 4.3 İNÇ’LİK VE ARKA KOLTUKTAKİLERİN YARARLANMASI İÇİN TAVANDAN AŞAĞIYA DOĞRU SARKAN 8.4 İNÇ’LİK EKRANLAR, KONFORU YÜKSELTEN ÖZELLİKLER ARASINDA YER ALIYOR.
GÖSTERGELER RAHAT OKUNUYOR VE ALMAN MODELLERİNİ HATIRLATAN BİR TASARIM ANLAYIŞI OLMUŞ. KADRAN VE GÖSTERGE PANELİ ŞIK VE GÖZÜ YORMUYOR AKŞAM IŞIKLANDIRMASI DA GÖZÜ YORMAYAN BİÇİMDE YAPILMIŞ. DİREKSİYON SİMİDİNİN ETRAFINDAKİ KUMANDA VE KULAKÇIKLARDAN PEK ÇOK ÖZELLİĞİ YÖNETEBİLİYORSUNUZ.

FİAT FREEMONT FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN!

FREEMONT’UN ŞANZIMANI VE AWD SİSTEMİ CHRYSLER’DEN ALINMIŞ. MOTOR İSE TAMAMEN FİAT’A AİT FİAT’A AİT İKİNCİ JENERASYON MULTİJET TEKNOLOJİSİNE SAHİP.

CHRYSLER’DEN ALINAN 6 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMAN, MANUEL KULLANIMA DA İMKÂN TANIYOR. ANCAK MANUEL VİTES DEĞİŞTİRMEK, VİTES KOLUNU İLERİ-GERİ İTMEK YERİNE SAĞA-SOLA ÇEKMEK ŞEKLİNDE TASARLANMIŞ.
FREEEMONT GENLERİNDE AMERİKALI OLAN MELEZ BİR AVRUPALI, ARAÇ SÜSPANSİYONLARI AMERİKALI ATASINDA OLDUĞU GİBİ YUMUŞAK. BU NEDENLE SERT VİRAJLARA HIZLI GİRMEMEKTE FAYDA VAR. FREEMONT’TA CAMLAR VE AYNALAR BÜYÜK, OTURMA KONUMUNUN YÜKSEK OLMASININ DA KATKISIYLA GÖRÜŞ AÇILARI GENİŞ.
ÖN PANELDEKİ DOKUNMATİK EKRAN ŞIK VE KULLANIŞLI HEM SES, HEM NAVİGASYON HEMDE MULTİMEDYA ÖZELLİKLERİ KONTROL EDİLEBİLİYOR. BLUETOOTH BAĞLANTI DA ARAÇTA MEVCUT. DİZEL OLMASINA RAĞMEN SES YALITIMI İYİ VE FAZLA SES İÇERİ GİRMİYOR. ARAÇ HER NE KADAR 4×4 OLSADA SAFKAN BİR ARAZİ ARACI OLMADIĞINI VE SİZİ SADECE BOZUK YOL KOŞULLARINdA VE PİKNİK GEZİ V.S GİBİ HAFİF ARAZİ KULLANIMLARINDA YOLDA BIRAKMAYACAK ŞEKİLDE YAPILDIĞI BELİRTELİM.

NAVİGASYON ÖZELLİKLİ EKRANIN KULLANIMI ÇOK RAHAT VE İÇERİYE TEKNOLOJİK BİR HAVA KATMIŞ YİNE ARKA PARK KAMERASIDA PARK SORUNUNU RAHATLATAN UNSURLARDAN. SESSİZ VE TİTREŞİMSİZ YAPISIYLA DİKKAT ÇEKEN ARAÇTA , YOL TUTUŞ KONUSUNDA YAŞANABİLECEK SIKINTILARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN TÜM ELEKTRONİK SİSTEMLER STANDART DONANIMDA SUNULMUŞ. EN İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ YÜKSEK KALİTELİ ALPİNE SES SİSTEMİNE SAHİP OLAN FREEMONT BU ANLAMDADA KULLANICILARI TATMİN EDECEĞE BENZİYOR.

MODELDE BELİRGİN KROM DETAYLARLA DÜZENLENMİŞ FİAT LOGO’LU ÖN IZGARA, ŞEFFAF ÖN FAR GRUBU, DERİN VE EĞİMLİ ÖN CAM, CÖMERT BOYUTLU KARE YAN AYNALAR, ALÇAK HAVA GİRİŞİ FREEMONT’NIN ÖN TASARIMININ AYIRT EDİCİ ÖZELLİKLERİ.

2012 Fiat Freemont CRASH TEST(ÇARPMA TESTLERİ)

YERDEN YÜKSEK DURUŞ, STANDART OLARAK SUNLAN 19” JANTLAR VE BÜYÜK LASTİKLERİYLE SAĞLANMIŞ. DONANIMLARDA İSE GÜVENLİKTE YOKUŞLARDA KAYMAYI ÖNLEYEN YOKUŞTA KALKIŞ DESTEĞİ HİLLHOLDER, ESP, DEVRİLME ÖNLEYİCİ SİSTEM(ERM), AKTİF YAYA GÜVENLİK SİSTEMİ(EPP) YAN PERDE HAVA YASTIKLARI, AKTİF ÖN KAFALIKLAR YER ALIYOR VE TÜM MODELLERDE STANDART OLARAK SUNULUYOR. AYRICA, STANDART OLARAK BULUNAN ÖN, YAN VE PERDE HAVA YASTIKLARI DA YÜKSEK DÜZEYDE EMNİYET SAĞLIYOR, SOL TARAFTA AYAKLA BASMALI EL FRENİ DE BULUNUYOR.

2012 Fiat Freemont ESC/ESP TEST

ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA, OTOMARİK KLİMA, CRUİSE KONTROL, KARANLIK SENSÖRÜ, PARK SENSÖRÜ, GERİ GÖRÜŞ KAMERASI, ELEKTRİKLİ IYAN AYNALAR, PUSULALI ARAÇ BİLGİSAYARI, IŞIKLANDIRMALI BARDAKLIKLAR, OPSİYONLARDA SUNROOF, DOKUNMATİK EKRANLI USB, AUX GİRİŞLİ SES SİSTEMİ MEVCUT.Kaynak: otohaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.