(VİDEO)(RESİM) Yeni Peugeot 308 Fiyat Listesi, Tanıtım Görüntüleri ve Test Sürüşü


MARKANININ DEĞİŞEN YÜZÜNÜN SON ÖRNEĞİ OLAN YENİ KASA ARAÇLAR ; 1.6 BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLARA SAHİP OLARAK MANUEL -OTOMATİK VİTES SEÇENEKLERİ İLE ACCESS VE ACTİVE PAKETLER ALTINDA SATILIYOR.Kaynak: otohaber.org
AYRICA YENİLİKÇİ MİKRO-HİBRİD E-HDİ TEKNOLOJİSİNDEN YARARLANILIYOR VE %15’E VARAN YAKIT TASARRUFU ,DOLAYISIYLA KULLANIM MALİYETİ TASARRUFU SUNUYOR.

En Güncel Fyat Listesi İçin Tıklayın!

YENİ PEUGEOT 308, 1.6 L VTİ 120 HP (MANUEL VE OTOMATİK), 1.6 L THP 156 HP (MANUEL VE OTOMATİK) VE 1.6 L THP 200 HP (MANUEL GTİ) OLMAK ÜZERE 3 BENZİNLİ VE 1.6 L HDİ FAP 92 HP (MANUEL), 1.6 L E-HDİ FAP 112 HP (MANUEL VE AUTO6R) OLMAK ÜZERE 2 DİZEL MOTOR SEÇENEĞİ İLE SUNULUYOR.

YENİ PEUGEOT 308 İLE E-HDİ TEKNOLOJİSİNİ HEM MANUEL HEM DE AUTO6R VİTES KUTUSU SEÇENEKLERİ İLE SUNULUYOR. STANDART OLARAK SUNULAN ESP DONANIMI VE YENİ PEUGEOT 308’İN STİLİ LED’Lİ FARLARI ÖN PLANA ÇIKIYOR.
LED’Lİ ÖN FARLARININ SİMGELEDİĞİ GİBİ DAHA TEKNOLOJİK BİR ZERAFETE DOĞRU DEĞİŞİM GÖSTEREN, YENİ PEUGEOT 308 YOLCULARI PANORAMİK CAM TAVAN SAYESİNDE “GÜNEŞLİ” BİR İÇ MEKANDAN YARARLANABİLİYORLAR..
TEST ARACIMIZ HATCBACK 1.6 112 BEYGİR OTOMATİK DIŞINDA AYRICA YENİ DİZAYNI İLE 308 CC VE SW KASALARDA YOLLARA ÇIKTI.

TÜM MODELLERDE KLİMA, ESP (ELEKTRONİK STABİLİTE PROGRAMI), ABS, EBFD, EBA, ÖN VE ÇOCUK GÜVENLİĞİ, KİLİTLENME VE ALTI SMART GÜVENLİK HAVA YASTIKLARI İLE UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİTLEME KAPI İLE ARKA ELEKTRİKLİ CAMLAR.

YENİ PEUGEOT 308 SAĞLAMAK OLARAK ÇEVREYE MÜMKÜN OPTİMİZE EDİLMİŞTİR CO2EMİSSİONS ETKİLEYEN TÜM FAKTÖRLER ETKİLİDİR

ARACTA İLK DİKKAT ÇEKEN DAHA UZUN VE AGRESİF SPORTİF BİR HAL ALAN ÖN GRUP İLE İÇERİ DE ÖNE DOĞRU BİRAZ DAHA GENİŞLEYEN VE TOK DURAN KOKPİT YAPISI OLMUŞ. KLASİK TURUNCU IŞIKLI KLASİK TASARIMIN SÜRDÜĞÜ KOKPİTTE DİZAYNDA VE BAZI TUŞLARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLMİŞ.

ÖN GRUBA EKLENEN GÜNDÜZ FARLARI GÖRÜNÜMÜ GÜÇLENDİRİYOR. SICAK HAVA KOŞULLARINA RAĞMEN ARAÇ 190 KM LİK SÜRATLERE RAHATLIKLA ÇIKABİLİYOR. SPORTİF ÇİZGİLER BARINDIRAN ARAÇ GENÇLERİN DİKKATİNİ ÇEKME İDDASINDA.

ACCESS DONANIM SEVİYESİNDE ESP, YOKUŞTA GERİ KAYMAYI ÖNLEYİCİ SİSTEM HİLL HOLDER, ABS, ELEKTRONİK FREN GÜCÜ DAĞITIM SİSTEMİ EBD, ACİL FREN YARDIM SİSTEMİ AFU, SÜRÜCÜ VE YOLCU ÖN VE YAN HAVA YASTIKLARI, HIZ SABİTLEME VE SINIRLANDIRMA SİSTEMİ CRUİSE CONTROL, ELEKTRİKLİ VE ISITMALI YAN AYNALAR, YOL BİLGİSAYARI, YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI, ELEKTRO-HİDROLİK TAKVİYELİ DİREKSİYON, KLİMA, DİREKSİYONDAN KUMANDA KOLLU RADYO CD MP3, ÖN SİS FARLARI VE ENERGY SAVER DÜŞÜK YUVARLANMA DİRENCİNE SAHİP LASTİKLER STANDART OLARAK YER ALIYOR. BLUETOOTH HANDSFREE TELEFON KİTİ, USB BAĞLANTISI, HAZNELİ ÖN KOL DAYAMA BÖLÜMÜNDEN OLUŞAN WIP BLUETOOTH PAKETİ, 16” ALÜMİNYUM JANTLAR İLE ARKA PARK YARDIM SİSTEMİ İSE OPSİYONEL OLARAK SUNULUYOR.
ACTİVE DONANIM SEVİYESİNDE, ACCESS DONANIM SEVİYESİNDE YER ALAN EKİPMANLARA EK OLARAK ÖN VE ARKA YOLCULAR İÇİN PERDE HAVA YASTIKLARI, LED GÜNDÜZ FARLARI, ÖN VE ARKA PARK YARDIM SİSTEMİ, PANORAMİK CAM TAVAN VE ELEKTRİKLİ TAVAN PERDESİ, 16” ALÜMİNYUM JANTLAR, BLUETOOTH HANDSFREE TELEFON KİTİ, USB BAĞLANTISI OTOMATİK YANAN FARLAR, FOLLOW ME HOME REFAKATÇİ AYDINLATMA SİSTEMİ, YAĞMUR SENSÖRÜ, HAZNELİ ÖN VE ARKA KOL DAYAMA, OTOMATİK KLİMA STANDART OLARAK YER ALIYOR. Bİ-XENON VİRAJ YÖNLENDİRMELİ FARLAR VE FAR YIKAMA SİSTEMİNDEN OLUŞAN XENON PAKETİ İSE TEK OPSİYON OLARAK SUNULUYOR.
PEUGEOT 308, SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ VE SÜRÜŞ KEYFİ ANLAMINDA LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜRKEN ÇEVRE ETKİNLİĞİ KONUSUNDA DA REFERANS OLMAYI HEDEFLİYOR. CO2 SALIMLARININ AZALTILMASI YENİ PEUGEOT 308 PROJESİNİN BAŞLICA AMAÇLARINDAN BİRİ OLDU. ARAÇTA YAKIT TÜKETİMİNİ ETKİLEYEN TÜM ETKENLER DE OPTİMİZE EDİLDİ. BUNUN İÇİN ARAÇ AĞIRLIĞI ORTALAMA 25 KG AZALTILDI, YUVARLANMA DİRENCİ ULTRA DÜŞÜK 16″ LASTİKLER KULLANILDI, ALTERNATÖRÜN ÇALIŞMASI OPTİMİZE EDİLDİ, HİDROLİK DİREKSİYON (GEP) KONTROLÜ İYİLEŞTİRİLDİ, YAKIT TÜKETİMİNE ETKİ EDEN EN ÖNEMLİ UNSURLARDAN HAVA SÜRTÜNME KATSAYISI 0,28 CX İLE SEGMENT REKORU BİR SEVİYEYE GETİRİLDİ VE E-HDİ MİKRO-HİBRİD TEKNOLOJİSİ KULLANILDI

E-HDİ SİSTEMİ, ŞEHİR İÇİNDE YAKIT TÜKETİMİNİN %15 AZALTILMASI, STANDART KARMA PARKURDA CO2 EMİSYONLARININ 5 G/KM DÜŞÜRÜLMESİ, TAKVİYELİ MARŞ MOTORLU BİR STOP & START‘A KIYASLA MOTORUN %40 DAHA HIZLI YENİDEN ÇALIŞTIRILMASI (400 MS) (ALTERNATÖR TAHRİKLİ STOP & START), MANUEL BİR VİTES KUTUSU İLE 20 KM/S HIZDAN İTİBAREN MOTORUN DURDURULMASI (AUTO6R İLE 8 KM/S) VE STOP & START KULLANIM KEYFİNİN ARTIRILMASI (ÇALIŞMA SESSİZLİĞİ, TİTREŞİM OLMAMASI) GİBİ ÇOK ÖNEMLİ AVANTAJLAR SAĞLIYOR

PEUGEOT, GÖVDE TİPİNE GÖRE 25 KG İLE 55 KG HAFİFLETİLMİŞ ŞASİ, BELLİ MODELLERDE ULTRA DÜŞÜK YUVARLANMA DİRENCİ LASTİKLER ÜZERİNDE 16 İNÇ JANTLAR VE TEÇHİZAT, TÜM DİZEL VE BENZİNLİ MOTORLARDA KULLANIMA SUNULMUŞ.
4.2 METRE UZUNLUĞA, 2. METRE GENİŞLİĞE VE 1.4 METRE YÜKSEKLİĞE SAHİP YENİ PEJO 308 HATCBACK İÇ ALANDADA YETERLİ BİR ÖN VE ARKA DİZ MESAFESİ SUNUYOR.YAKIT TÜKSTİMLERİNDE TEST ARACIMIZDA OLDUĞU GİBİ DİZEL OTOMATİK VERSİYON 100 KM DE ŞEHİR İÇİNDE 4.4 ŞEHİR DIŞINDA 3.7 KARMADAYSA 4.0 LİTRE TÜKETİRKEN BENZİNLİ MANUEL VERSİYONLAR. 100 KM DE 120 BEYGİRLİK VERSİYONDA ŞEHİR İÇİNDE 9.1 ŞEHİR DIŞINDA 4.9 KARMADAYSA 6.4 YAKIT TÜKETİMİNE SAHİP DURUMDA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.