Yeni Seat Ateca’nın Fiyatı 84 Bin: Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri

Yeni Seat Ateca'nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 6

Yeni Seat Ateca'nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 6

Yeni Seat Ateca'nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 6
Yeni Seat Ateca’nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 6

Yeni Seat Ateca’nın Fiyatı 84 Bin: Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri

Seat Ateca kasım itibarıyla Türkiye’de yollara çıkıyor. Aracın fiyatı versiyonlarına göre VW Tiguan’dan ortalama 4 ile 11 bin TL arasında ucuz olacak.

Beklenen Seat Ateca önümüzdeki günlerde yollara çıkıyor.  Türkiye’de geniş bir motor yelpazesi ile satın alınabilecek. Araç 115 hp ile 190 hp arasında değişen benzinli veya dizel motor, önden çekişli ya da dört çeker, manuel veya DSG şanzımana sahip versiyonlarıyla satışa sunulacak.Çok kapsamlı teknoloji seçenekleri, Full LED farlardan, yenilikçi Trafik Sürüş Asistanı ve Şehir İçi Acil Frenleme Fonksiyonu gibi geniş güvenlik ekipmanlarına, 8 inç dokunmatik ekrandan Full Link bağlanabilirlik özelliğine sahip son nesil bilgi-eğlence sistemlerine kadar geniş bir pakete uzanıyor. Üç donanım serisi, her zevke uygun en üstün kalite materyal ve renk seçenekleri sunuyor. Bu serinin en üst versiyonu ise Ateca ile satışa sunulan XCELLENCE paketi.

Tasarım – Barselona’dan gelen heyecan

İsmini, SEAT geleneğine uygun olarak İspanyol coğrafyasına ait İber Yarımadası’nın ortasında, Zaragoza’nın batısındaki ATECA kasabasından alan SEAT ATECA’nın tasarımı ilk bakışta dikkat çekiyor. Alışılagelen SEAT tasarım dili, trapezoit şeklindeki radyatör ızgarası ve farların özgün üçgen şekli gibi pek çok unsur, Leon’da olduğu gibi SEAT markasının tipik ikonlarını oluşturuyor. Bununla birlikte her ayrıntı, ATECA için özenle geliştirilerek yeni bir seviyeye çıkarılmış.

ATECA’nın tasarımındaki her ayrıntıya yansıtılmış belirgin hatlar güçlü SEAT karakterini ortaya koyuyor. Geniş ve yüksek radyatör ızgarası kendine güveni ortaya koyarken, keskin şekilli farlar ve belirgin hava girişleri, ATECA’nın dinamik referansları konusunda şüpheye yer bırakmayacak şekilde tasarlanmış. Bu görünüş aynı zamanda ATECA’ya sağlamlık ve güvenilirlik sağlayan geniş ve kaslı bir duruş veriyor.

Belirgin bir çizgisi olan Full LED farlar

ATECA’daki tipik SEAT özellikleri arasında, mükemmel parlaklığa sahip, tercihe bağlı full LED ön farlar bulunuyor. LED gündüz sürüş farların üçgen imzasıyla birleştiğinde yarattığı genel etki gözden kaçmıyor. ATECA’da sinyal lambaları da bu imzanın bir parçası.

SEAT ATECA’da gelişmiş teknoloji duygusal bir deneyimle birleştirilmiş; bunun bir örneği “karşılama ışığı”. Kapı kilidini açtığınız anda, dış aynalardaki LED ışıklar, ön kapıların altındaki alanı aydınlatıyor ve ATECA adı ve siluetini yere yansıtıyor.

Otomobilin yan profili, ATECA’nın dinamizm ve performans vaadini açık bir şekilde yansıtıyor. Jilet keskinliğinde yarıçaplarla belirgin çizgiler, yalnızca tasarımcının incelikli duygusunu değil, SEAT’ın kalıp üreticilerinin ve üretim uzmanlarının ustalığını da gösteriyor. Siyah çamurluklar, çapı 19 inçe kadar ulaşan tekerlekler için heybetli bir sahne yaratmış. Öte yandan, krom çerçeveli pencere çizgisi ve yan camın arka kısmı boyunca devam eden kıvrımlı hat, otomobile daha da uzun ve zarif bir çizgi katmış. Dış aynalar, genelde sadece spor otomobillerde rastlandığı şekilde, kapı omuzlarına oturmuş.

İç kısım zarif spor karakteri yansıtıyor

Dış tasarımla mükemmel bir uyum içinde olan iç mekan da, SUV sürücülerinin çok değer verdiği o eşsiz sağlamlık ve güvenlik duygusunu, dinamik bir karakterle birleştirmiş. Ana unsurlar arasında, yükseltilmiş oturma pozisyonu ve açıkça görülebilen aracın ön tarafı yer almakta.

SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 0
SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 0

Kokpit, net bir şekilde sürücüye odaklanan yatay bir çizgiye sahip. Kontrol elemanları bir araya toplanmış, öte yandan büyüklüğü 8 inçe kadar yükselebilen bilgi-eğlence ekranı başta olmak üzere göstergeler de bir göz atınca görülebilecek mesafede konumlandırılmış. Işık, iç kısmın özel niteliklerinden bir başkası. Kapılardaki yeni ortam aydınlatması, yolcuların kişisel tercihlerini uyarlayabilmeleri için onlara sekiz farklı renk seçeneği veriyor.

Bol alan ve mükemmel mekan kullanımı

4,36 metre dış uzunluğuyla ATECA, standart konfigürasyonunda 510 litre, dört çekerli versiyonunda 485 litre olan bagaj bölümü ve azami iç uzunlukla, segmentindeki en iyi mekan kullanımlarından birini sunuyor. Çift yük zemini eşyaları düzenli tutmaya yardımcı olurken, katlanabilir arka koltuklar bagaj bölümünden idare edilebiliyor ve iç mekanın kolay ve çok yönlü kullanımını garanti ediyor. Gövde, yalnızca geniş kapsamlı çok yönlülüğüyle değil, aynı zamanda hafif tasarımıyla da ön plana çıkıyor. İnanılmaz derecede sağlam olan ATECA’nın aynı zamanda sınıfındaki en hafif araçlar arasında olması, hem şehirdeki trafik koşullarında hem de şehir dışında çevik bir sürüş sunmasını sağlıyor.

Dinamik sürüş keyfi

Kompakt karakteri, güçlü motorları ve mükemmel ayarlanmış süspansiyonuyla ATECA, benzersiz bir performans ve yol tutuş sunuyor. ATECA’nın dinamik sürüşü, 115 hp ile 190 hp arasında uzanan güç değerlerine ve olağanüstü tork rakamlarına sahip tümü turbo olan motor yelpazesiyle sağlanıyor.

suv-modeli-ateca-test-inceleme-ve-tanitim-goruntuleri-4
suv-modeli-ateca-test-inceleme-ve-tanitim-goruntuleri-4

Giriş seviyesi benzinli motoru 115 hp beygir gücüne sahip 1.0 TSI. 1.4 TSI motor ise, aktif silindir teknolojisi ile geliyor ve 150 hp güç üretiyor. Bu motorların yakıt tüketim verileri 5,2 ile 6,0 litre arasında, emisyon değerleri ise 119 ile 140 gram arasında değişiyor. 150 hp’ye sahip TSI motorlarda DSG ve 4Drive seçenekleri de sunuluyor.

Dizel motor olarak 115 hp gücüne sahip 1.6 TDI ve 190 hp gücüne sahip 2.0 TDI sunuluyor. Tüketim değerleri, 100 kilometrede 4,3 ile 5,2 litre arasında, CO2 rakamları ise kilometre başına 113 ile 134 gram arasında değişiyor. 190 hp güce sahip TDI motorda ise DSG ve 4Drive standart olarak geliyor. Fiyatlar 84 ile 160 bin TL arasında değişiyor.
ESP Testi

2017 Seat Ateca VS Vw Tiguan crash test

Yeni Seat Ateca'nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri
Yeni Seat Ateca’nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri
Yeni Seat Ateca'nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 2
Yeni Seat Ateca’nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 2
SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 3
SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 3
Yeni Seat Ateca'nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 4
Yeni Seat Ateca’nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 4
Yeni Seat Ateca'nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 5
Yeni Seat Ateca’nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 5
Yeni Seat Ateca'nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 7
Yeni Seat Ateca’nın Fiyatı 84 Bin Seat Yeni SUV Modeli Ateca Test, İnceleme ve Tanıtım Görüntüleri 7

MEHMET ALİ KANTARCI  Kaynak: http://www.cnnturk.com/otomobil/beklenen-seat-ateca-84-bin-tlden-geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.