Bakan Varank, Zynga’nın Peak Games’i satın almasını değerlendirdi

Bakan Varank, Zynga'nın Peak Games'i satın almasını değerlendirdi

Bakan Varank, Zynga'nın Peak Games'i satın almasını değerlendirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga’nın Türk oyun şirketi Peak Games’i satın almasına ilişkin, “İlk Türk unicorn yani ‘Turcorn’ hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ABD’li Zynga’nın, Türk oyun şirketi Peak Games’i 1,8 milyar dolara satın almasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Mustafa Varank

@varank

İlk Türk unicorn yani Turcorn hayırlı olsun 👏🏻. Türkiyedeki girişimcilik ekosistemi açısından çok önemli bir gelişme.

Congratulations to Turkey’s first unicorn 👏🏻. A remarkable milestone for our Turkish startup ecosystem!@PeakCom https://twitter.com/zynga/status/1267412830287994880 

Zynga

@zynga

Zynga enters agreement to acquire Istanbul-based @PeakCom, bringing Toon Blast and Toy Blast to portfolio of Forever Franchises: https://bwnews.pr/2AulYaa 

View image on Twitter
240 people are talking about this

Açıklamasında, Zynga’dan yapılan duyuruya da yer veren Varank, “İlk Türk unicorn yani ‘Turcorn’ hayırlı olsun. Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi açısından çok önemli bir gelişme.” değerlendirmesini yaptı.

Peak, Türkiye’nin en değerli şirketleri arasına girdi

Yapılan açıklamalara göre, anlaşma ile şirketin sadece ortaklık yapısı değişecek. Peak, faaliyetlerini, ekibinde ve yönetiminde hiçbir değişiklik gerçekleşmeden kendi markası altında sürdürerek bir Türk şirketi olarak kalmaya devam edecek.

Söz konusu satın alma ile mobil oyun sektörünün devlerinden Peak, Türkiye tarihinin en değerli şirketleri arasına girmiş oldu.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.